» Remis z Liverpoolem. Prawdziwy roller coaster na Anfield!

dodał: Damian Konwent dnia: 2018-02-04 16:33:04 komentarzy: 152

Wszyscy wiemy, że futbol rządzi się swoimi prawami, tym bardziej, że w Premier League te prawa mogą być dużo bardziej wykreowane. Dziś na Anfield piłkarze obu drużyn zapewnili nam przejażdżkę po największym z możliwych roller coasterze.

Dobrze wiemy, że Anfield dla piłkarzy Tottenhamu jest miejscem przeklętym. Spurs ostatni raz, gdy pokonali The Reds na ich stadionie miało miejsce w 2011 roku, dlatego Pochettino głęboko wierzył, że wystawiając tę samą jedenastkę, która kilka dni wcześniej pokonała Manchester United, przełamie niefortunną passę, a dodatkowo wskoczy do pierwszej czwórki Premier League.

Spotkanie od początku układało się jednak pod dyktando podopiecznych Jurgena Kloppa. W drugiej minucie Eric Dier podał za mocno do Davinsona Sancheza, obok którego czaił się Mohamed Salah i po krótkiej chwili znalazł się w sytuacji sam na sam z Llorisem, wykonując na nim największy możliwy wyrok.

Koguty po stracie bramki przez długi czas nie potrafiły sensownie wykreować szansy. Często brakowało piłkarza, do którego można podać, a pressing i nacisk gospodarzy powodował, że co raz częściej dochodzili do sytuacji strzeleckiej. Dużo szczęścia mieli jednak gracze Tottenhamu, gdy mylili się Milner czy Firmino.

Druga część spotkania to już inny obraz gry. Efekt kubła zimnej wody w przerwie mocno podziałał na przyjezdnych. Byli zupełnie inną drużyną, niż w pierwszej połowie. Częściej byli przy piłce, częściej przesiadywali na połowie rywala i częściej dochodzili do akcji strzeleckich. Dużą rolę odegrali zmiennicy. Za kompletnie nieobecnego Sancheza wszedł Erik Lamela, natomiast Victor Wanyama zmienił Moussę Dembele.

O ile przez większość spotkania oglądaliśmy mecz typowy dla Wyspiarzy, w którym nie brakowało strzałów, dynamiki i finezji, to w 80 minucie wszystkich obecnych na Anfield i przed telewizorami, Kenijczyk przesadził z karuzeli na największy w wesołym miasteczku roller coaster. Gdy mecz zbliżał się ku końcowi i niewiele wskazywało, że wynik diametralnie się zmieni, świeży na boisku Wanyama huknął jak z armaty, po tym jak Karius wybił piłkę za pole karne.

5 minut później poziom emocji wzrósł jeszcze na wyższe obroty. Sędzia Moss podyktował bowiem rzut karny dla gości po sytuacji, w której Harry Kane ominął bramkarza, jednak ten zahaczył rywala, co spowodowało jego upadek. Do piłki podszedł sam poszkodowany i gdy wydawało się, że w końcu strzeli swojego upragnionego gola numer 100 w Premier League, a tym samym zapewni zwycięstwo swojej drużynie, uderzył w sam środek i Karius bez problemu obronił jedenastkę.

Mieliśmy remis, a sędzia doliczył jeszcze 5 minut. Tyle wystarczyło, by kibice obu drużyn mało co nie doznali zawału. W 91 minucie to kibice Liverpoolu trafili do nieba. Mohamed Salah po pięknym, indywidualnym rajdzie w polu karnym pokonał Hugo Llorisa. Jak piłka nożna jest nieobliczalna. Wydawało się, że są już przegranymi i w ciągu kilku minut, to oni za sprawą Egipcjanina mieli dopisane 3 punkty.

Za mało wrażeń? Proszę bardzo. 3 minuty później Jonathan Moss po raz kolejny wskazuje na wapno. Arbiter boczny dopatrzył się faulu na Eriku Lameli. Najdroższy obrońca w historii, Virgil Van Dijk kopnął Argentyńczyka i wówczas oczy całego stadiony znowu były zwrócone na Kane'a. Tym razem Anglik udźwignął presję i pewnym strzałem w prawy róg pokonał Niemca.

Co to był za mecz! Jeszcze teraz, gdy piszemy ten pomeczowy raport, jesteśmy w mocnym szoku i czujemy, że długo się nie otrząśniemy. Wydaje się, że remis jest najbardziej sprawiedliwym rozwiązaniem, choć gdy spojrzymy na pierwszego nietrafionego karnego możemy czuć nutkę niedosytu. Tak czy inaczej punkt z bezpośrednim rywalem o walkę o TOP4 z perspektywy najbliższych meczów można przyjąć z uniesioną głową.

Liverpool LIVERPOOL 2:2 TOTTENHAM Tottenham
3' 90'+1 Salah - 80' Wanyama, 90'+5 Kane

Autor: nnaderowy Wysłano: 7 lutego 2018; 10:32

Ciekawe kim wyjdziemy na Newport. Wygrana obowiązkowa, ale z drugiej strony w głowie już, żeby się baterie nie wyczerpały na Arsenal.

odpowiedz
Autor: KRIS Wysłano: 6 lutego 2018; 22:46

Jak wyeliminujemy Newport to w nastepnej rundzie Rochdale. Ladnie sie to nam uklada.

odpowiedz
Autor: spamer Wysłano: 6 lutego 2018; 21:46

>>KRIS napisał:
>>Raczej nie wyjdzie bo nie zostal zarejestrowany przed 1 meczem z Newport i nie moze grac w powtórce.

No tak, zapomniałem, dzięki.
Szkoda, mógłby pokazać w takim meczu co potrafi.

Autor: triangleefiks Wysłano: 6 lutego 2018; 12:36

Ktoś chce derby w Krakowie oglądnąć? Ostatnie egzaminy i można na meczyku się wyluzować (chodź jak da sissoko to efekt bedzie odwrotny, a pewnie da)

odpowiedz
Autor: 26King26 Wysłano: 5 lutego 2018; 23:29

@destroya - trochę szkoda, ze u nas takich off - topow jest mało ;/ fajnie byłoby tu czasem pogadać o czyms nie związanym z TH :D

">odpowiedz
Autor: triangleefiks Wysłano: 5 lutego 2018; 22:50

Przepraszam za spam, ale Chelsea przegrywa znowu 3 bramkami :D

">odpowiedz
Autor: triangleefiks Wysłano: 5 lutego 2018; 22:41

Jak można w przewadze 1 zawodnika kiedy nic nie idzie Chelsea nie mieć podwójnego krycia na Hazardzie...

odpowiedz
Autor: triangleefiks Wysłano: 5 lutego 2018; 22:39

Okej Hazard co?

odpowiedz
Autor: triangleefiks Wysłano: 5 lutego 2018; 22:09

Szkoda, że tego Rocharlissona nie zakontraktowaliśmy. Chłopak przechodzi zawodników Chelsea jak Sallah naszych w polu karnym. Ewidentnie odstaje od Watfordu

odpowiedz
Autor: Spurs Wysłano: 5 lutego 2018; 21:34

Chelsea w 10 gra taki off
Moze uda sie watfordowi wyszarpac cos

odpowiedz
Autor: Spurs Wysłano: 5 lutego 2018; 19:02

Jeżeli zrobił sobie ten tatuaż na ręce wczesniej niz 2016 to fejk jak skurwes*n jezeli nie to grubo xdd

odpowiedz
Autor: Jablona Wysłano: 5 lutego 2018; 18:24

Ale Mona Lise wyrwał xdddd

Młody jest to się bawi. Przecież to nie pierwsza i ostatnia dupa, którą się zabawi. Byle to nie wpływało na boisko i mnie to nie przeszkadza. Jakbym miał się tak czepiać to bym nie mógł oglądać tego sportu ze względu na ich zarobki, bo to jest chore.

Autor: Rusek Wysłano: 5 lutego 2018; 01:53

Tu jest ujęcie, na którym widać jak van Dijk kopie Lamelę aż tym zachybotało. Właśnie to mógł wiedzieć boczny sędzia skoro tak się uparł.

odpowiedz
Autor: fingor Wysłano: 5 lutego 2018; 00:10

Nie byłeś odosobniony Kris,też się wydarłem, jutro sąsiadów będę unikać :) Proponuję zrobić zrzutkę dla tego liniowego na skrzynkę whisky, elegancko się zachował...Nie wiem czy oglądacie MOTD, ale puścili tą rozmowę dwóch sędziów dotyczącej pierwszego karnego. John Moss będzie miał kłopoty, żaden z nich nie widział czy Lovren dotknął piłki, Moss przez mikrofon do 4-tego sędziego się pytał czy coś widział w tv ,hehe... po czym nie czekając na jego odpowiedź stwierdził : I'm giving penalty ! :)

Proponuję zrobić zrzutkę dla tego liniowego na skrzynkę whisky, elegancko się zachował...Nie wiem czy oglądacie MOTD, ale puścili tą rozmowę dwóch sędziów dotyczącej pierwszego karnego. John Moss będzie miał kłopoty, żaden z nich nie widział czy Lovren dotknął piłki, Moss przez mikrofon do 4-tego sędziego się pytał czy coś widział w tv ,hehe... po czym nie czekając na jego odpowiedź stwierdził : I'm giving penalty ! :)">odpowiedz
Autor: garethbale3 Wysłano: 4 lutego 2018; 21:09

Panowie, wybiera sie ktos moze na derby w sobote na Wembley?

odpowiedz
Autor: KRIS Wysłano: 4 lutego 2018; 20:33

Szkoda pierwszego gola, prezent dla przeciwnika az milo. Fajna druga połowa, kapitalny Dembele. Wejście smoka Wani, upyerdolił soczyście, tak ryknąłem po tym golu, żę żona stwiedziła żem zdrowo yebnięty (weź tu zrozum kobiety). Poch trafił ze zmianami (Wania + Llorente z Lamelą, którzy zrobili drugiego karnego).
Jakby Harry strzelił tego pierwszego karnego to stawiam wszystkie pieniądze świata ze wygralibyśmy ten zwariowany mecz.
Teraz ograć w środę Newport i w sobotę jechać z Woolwich.
COYS !

odpowiedz
Autor: Spurs Wysłano: 4 lutego 2018; 20:14

Mauricio Pochettino: “It was lucky for Liverpool that they got one point.”

no i na co tak gadasz

odpowiedz
Autor: Spurs Wysłano: 4 lutego 2018; 20:06

Pierwsza połowa bardziej pod lfc druga pod naszych,co by nie mówić liverpool w drugiej częsci zbytnio nie istniał,jakies tam kontrataki ale nic szczególnego,zagrali ogólnie słabo jak na ich poziom...remis mnie osobiście cieszy.COYS

odpowiedz
Autor: Rusek Wysłano: 4 lutego 2018; 19:55

Na Liverpool trzeba grać defensywie, i tak pewnie miało być dziś. Nie wyszło i trzeba było atakować. Chwała chłopakom że nie straciliśmy drugiej bramki przy takim wysiłku w ataku. A reszta to są cuda na kiju, takich rzeczy nie przewidzisz.

Jesteśmy w gazie. Przypomnijcie sobie niedawny mecz z Soton, nie ma porównania. Poza tym, gramy mega atrakcyjny futbol dla oka.

odpowiedz
Autor: kondis23 Wysłano: 4 lutego 2018; 19:48

To właśnie jeden z większych minusow naszego kochanego składu.

odpowiedz

Mam nadzieję, ze Lucas nie jest takim samolubem jak reszta składu, jesteśmy w stanie wygrać wszystko, ale jak nie raz widzę jak Son, Dele, czy Harry marnują ekstra sytuacje, bo biorą na siebie wszystko to strach.

odpowiedz
Autor: Rusek Wysłano: 4 lutego 2018; 19:36

ooo, jakby Sissoko wszedł to by było wielkie g!

odpowiedz
Autor: Rusek Wysłano: 4 lutego 2018; 19:35

Nie rozumiem stwierdzenia: POWINNIŚMY TO WYGRAĆ. Poza tym takie gadanie mnie złości. Strasznie.

odpowiedz
Autor: nnaderowy Wysłano: 4 lutego 2018; 19:33

Ale swoją drogą takie jajca to tylko w meczu Liverpool-Tottenham mogły być. Dwie mocne, ofensywne, ale często naiwne drużyny musiały dać taki efekt. Davies'a chwaliłem, ale za drugą bramkę karny siusior do dzienniczka. Szczęście, że Sissoko nie wprowadził, bo by nam święto zepsuł. Mamy kontakt z LFC - oni też gubią na potęgę punktów. Opędzlować armatki i naprawdę będzie to wyglądało dobrze. Trafiliśmy z formą na ten maraton, co cieszy. Już mnie świerzbi na Juventus, który też jest w formie. Wyjdzie to fajnie, nie wyjdzie trudno. Ale spodziewam się gigantycznego dwumeczu.

odpowiedz
Autor: Freloman Wysłano: 4 lutego 2018; 19:32

Wania to trochę inny typ piłkarza, jest lepszą wersją Diera. Do dryblera i takiego obkręcacza środka pola mu daleko :>

odpowiedz
Autor: Rusek Wysłano: 4 lutego 2018; 19:31

Jebnąć Arsenal i z maratony wychodzimy, że klękajcie narody!!

Aaa, jeszcze ten puchar cholerny w tygodniu, to mnie trochę wkurza :(

">odpowiedz
Autor: Rusek Wysłano: 4 lutego 2018; 19:30

>>Freloman napisał:
>>Mecz dobry w nogach, ale psychika bardzo słabo. Nie wiem co zrobimy jak Dembele przejdzie na emeryturę, nie widzę nikogo na tej pozycji. Lamela - ładne wejście. Sanchez to jeszcze młodzian, ale widać że potrafi, jednakże jeszcze nie ejst tak ograny jak starsi koledzy. Dier dzisiaj dramatycznie :<

Wanii nie widzisz?

odpowiedz
Autor: Rusek Wysłano: 4 lutego 2018; 19:29

Nie mówcie że wyniki NAWET dobry, bo jest zajebisty! Liverpool jest naszym rewalem w top4, gdyby wygrał, byłoby go cholernie ciężko przegonić. A tak, mamyciągle z nimi kontakt. No i w dwumeczu 4:1

Świat jest cudowny!

odpowiedz
Autor: PachPuch Wysłano: 4 lutego 2018; 19:29

Przy pierwszym karnym Kane był na spalonym.

odpowiedz
Autor: triangleefiks Wysłano: 4 lutego 2018; 19:27

Po meczu
Remis brałbym w ciemno przed meczem dla mnie minimum w tych 3 meczach to było 5 pkt. Mamy 4

odpowiedz
Autor: Freloman Wysłano: 4 lutego 2018; 19:27

odpowiedz
Autor: Rusek Wysłano: 4 lutego 2018; 19:27

Kto jeszcze nie kibicuje żadnej drużynie BPL, to po dzisiejszym meczu chyba nie przejdzie obok Tottehamu czy Liverpoolu.

odpowiedz
Autor: Lolo Wysłano: 4 lutego 2018; 19:26

>>Szary napisał:
>>Mowia ze dwa karne z kapelusza, prawda?

Pierwszy niby spalony ale sytuacja złożona. Mogli to zaliczyć jako nieudane zagranie obrońcy.

odpowiedz
Autor: Rusek Wysłano: 4 lutego 2018; 19:26

Jasny ***ek, co myśmy dziś odpierdzielili, to był hit sezonu! A nasza gra wybitna!!

Autor: Damian Wysłano: 4 lutego 2018; 19:24

Z przebiegu powinnismy to wygrac, ale dobry i ten remis. Grunt, ze nie wtopilismy, bo to bylby dramat.

odpowiedz
Autor: nnaderowy Wysłano: 4 lutego 2018; 19:23

Co tu się odjebało, to masakra. Nie kumam komentatorów, pierwszy karny trochę kibel, ale drugi to w ogóle nie ma dyskusji.
Dobry i punkt, zwłaszcza po czymś takim.

odpowiedz
Autor: Rusek Wysłano: 4 lutego 2018; 19:23

>>;Drakiur napisał:
>>To był pojebany mecz xd

To był kurvva najlepszy nasz mecz w tym sezonie!!!!!!!

Autor: Spurs Wysłano: 4 lutego 2018; 19:19

jak można było sie dac frajerowi az tak?

odpowiedz
Autor: Rusek Wysłano: 4 lutego 2018; 19:19

rozegrać tak zajebisty mecz i przegrać...

odpowiedz

Taki smrodliwy ten karny, że może dobrze, że nie wpadło.
Ale na wygraną jakby nie patrzeć zasługujemy.

Swoją drogą chyba gorzej strzelonego karnego dawno nie widziałem.

odpowiedz
Autor: triangleefiks Wysłano: 4 lutego 2018; 19:16

Kane zmarnował karnego, ale nie róbcie sobie jaj XD. Jak można posadzić na ławce... Wy w ogóle myślicie co piszecie XD?

odpowiedz
Autor: Arracan Wysłano: 4 lutego 2018; 19:15

Wydaje mi sie, ze Kane powinien w koncu usiasc na lawce, bo to jest kryminał jakie akcje on marnuje. Nie mówiąc o nie strzeleniu karnego...

Autor: nnaderowy Wysłano: 4 lutego 2018; 19:08

Ale siadło. Tylko głupio nie stracić, a może coś jeszcze wpadnie.

Autor: Spurs Wysłano: 4 lutego 2018; 18:56

taka perfidna symulka co za łeb zakuty...

Autor: Lolo Wysłano: 4 lutego 2018; 18:39

W Turynie po dzisiejszym 7:0 pewnie siedzą i się śmieją widząc ten mecz.

Autor: fingor Wysłano: 4 lutego 2018; 18:30

Jak Lameli może nie być na ławce,to już jest totalne przegięcie...Jedyna rozsądna zmiana to chyba Winks za Diera, co i tak nic nie zmieni bo Maurycy ją przeprowadzi w 73min...

odpowiedz
Autor: Rusek Wysłano: 4 lutego 2018; 18:27

Mane dziś nie ma swojego dnia na szczęście, gdyby był tak skuteczny jak w poprzednim meczu na Anfield, to miałby już ze dwie bramki.

odpowiedz
Autor: Rusek Wysłano: 4 lutego 2018; 18:18

Dobry mecz gramy, szkoda tej wpadki. Byle nie stracić jeszcze jednej, a remis jest realny.

odpowiedz
Autor: Drakiur Wysłano: 4 lutego 2018; 18:17

Wanya by się przydał za tego panikarza.

odpowiedz
Autor: nnaderowy Wysłano: 4 lutego 2018; 18:07

Akurat Davies dziś nieźle, twardo ich tam ustawia. Sanchez z Dier'em kładą mecz, wszyscy nerwowo przez nich grają.

No i Alli, ale to już w tym sezonie niestety reguła.

Mamy lepszy skład, gramy nienajgorzej z przodu dziś, jak uspokoją tył, to nie wierzę, żeby przegrali ten mecz.

odpowiedz
Autor: triangleefiks Wysłano: 4 lutego 2018; 18:05

Dobra zamiast ich opierdal*ć to trzeba przyznać świetny kontratak. Brakło wykończenia lecimy z nimi

odpowiedz
Autor: Spurs Wysłano: 4 lutego 2018; 18:05

Przeciez ***** nie było spalonego zjeby

odpowiedz
Autor: Arracan Wysłano: 4 lutego 2018; 17:56

Sanchez to gówniarz, a mecz ważny dla układu tabeli. Myślę że to kwestia czasu, a mecz sie ułoży pod nas. W Liverpoolu grają 2-3 osoby w tym momencie.

odpowiedz
Autor: triangleefiks Wysłano: 4 lutego 2018; 17:54

Ten Dier to już sobie jaja chyba robi jak mozna zj*bać 3 rzeczy w tak podstawowy sposób w 23 minuty